Go-East Summer-and Winter Schools (DAAD)

A DAAD (Német Felsőoktatási Csereszolgálat) által meghirdetett „Go-East Summer-and Winter Schools” program keretein belül német hallgatók lehetőséget kapnak, hogy kelet-, és közép-európai országok fogadóintézményein nyári és téli egyetemen részt vegyenek, ezen országok egyetemeit pedig arra ösztönzi, hogy a programhoz illeszkedő kurzusokat kínáljanak. Ezek lehetnek előadások, vállalatlátogatások, nyelvi kurzusok, kulturális programok, és kirándulások is. Az oktatás nyelve német és/vagy angol. A hallgatóktól tandíj kérhető: maximum 650 euró értékben. Az egyetemeknek külön pályázatot kell benyújtani, amely a kínált program (különösképpen annak témája, és relevanciája) alapján kerül elbírálásra.

Benyújtási határidő:

Téli egyetem esetén: 2023. szeptember 22.

Nyári egyetem esetén: 2023. november 10.

Bővebb információt ezen a linken talál.